logo restaurace web


Menu
Shadow
Slider

Restaurace Staroslovanská kuchyně Loket

img  361 Restaurace je otevřená!

Restaurace se nachází v samém srdci středověkého města Loket. V dřívějších letech Karlovy Vary (německy Karlsbad) administrativně patřily k tomuto městu. I slavný český král Karel IV., který se podle legendy zúčastnil honu na jelena, při němž objevil karlovarské minerální prameny, sem mohl přijít pouze z hradu Loket (německy Elbogen). Dům, ve kterém se nyní nachází restaurace „Staroslovanská kuchyně“, je jedním z nejstarších domů ve městě.

Odborníci na ochranu památek tvrdí, že se v tomto domě nachází „pec na-černo“, což znamená, že kouř z otevřeného ohniště jednoduše vystupuje z otvoru ve střeše. Toto kamenné poschodí s pecí bylo postaveno z neopracovaných kamenů, jejichž část je dosud vidět ve stěně vnitřního dvorku z XV. století.

Loket v minulosti postihly požáry. Proto nosné trámy střechy domu náleží „pouze“ do časů vládnutí Petra I. Pouze klenutý sklep vydlabaný ve skále, který je vrstevníkem loketského hradu (XIII.-XIV.století) všechny požáry přežil zcela neporušený. Stále v něm ze zdi vytéká pramen.

V domě, ve kterém se nyní nachází restaurace „Staroslovanská kuchyně“, jenž stojí přímo u vchodu (i vjezdu) do zámku Loket (našli jsme v době rekonstrukce před domem zbytky středověké cesty a dřevěných kanalizačních rour), žila rodina purkmistra.

Na zahrádce před restaurací je umístěno 12 stolků pro hosty. Z ní se otevírá překrásný výhled: zprava hrad Loket, přímo před ním impozantní kostel, nalevo se rozprostírá samotné středověké město s úzkými uličkami, dlážděnými kočičími hlavami - starými kameny, tesanými z jednéstrany - taková byla většina středověkých cest. Další desítka stolků pro hosty restaurace se nachází ve vnitřním dvorku.

  Pohlížíme-li na dění u hradu, vidíme hosty konzumovat pravé ŽIVÉ nefiltrované nepasterizované - chutné a neobyčejné české pivo – pivo "Starý hrad" a „Karlsbader Beer“, klobásu z jeleního masa, špízy z muflona nebo pstruha. Jídla se připravují v kamenné peci na dubovém dřevu bez tuku a másla. Pravý svátek pro duši a tělo!

Za nepříznivého počasí je možné posedět u starobylého krbu. Působivější pohled na staré město s jeho pohádkovými domy se však otevírá z druhého podlaží. V sále, který pojme 60 hostí, zůstalo od XVIII. století prakticky vše -  okna, podlahy, dveře a dokonce kliky na dveřích.

V restauraci Vás nadchne vydatný boršč s hovězím masem a křupavým zelím, který se podává s domácím sádlem, cibulkou a česnekem. Svou popularitou se s ním může rovnat jen pražená polévka z lesních hub.

A vůbec, stará pravda říká: radši jednou zkusit, než o tom mnohokrát číst.

O restauraci:

  • Kapacita - 150 hostů
  • Nekuřácká restaurace
  • Letní předzahrádka
  • Internet - WiFi
  • Možnost skupinových a firemních akcí
  • Jedinečné "Menu"

Rádi Vás uvítáme v restauraci sítě „Staroslovanská kuchyně“.

Virtuální prohlídka

Fotografie z restaurace

Restaurace Loket
 
Talíř cestovatele
 
Pivo "Starý hrad"
 
Královské krevety
 
Restaurace Loket
 
Špízy z divočáka pečené v...
 

NAROZENINOVÁ SLEVA PLATNÁ 7 DNÍ

Využijte naší nabídky a oslavte své narozeniny v den narozenin
a nebo v dalších 6 dnech sleva -20% v restauraci a pivních lázních.