logo restaurace web


Menu
Shadow
Slider

Restaurace Staroslovanská kuchyně Loket

img  361

Restaurace se nachází v samém srdci středověkého města Loket. Dům, ve kterém se nyní nachází restaurace „Staroslovanská kuchyně“, je jedním z nejstarších domů ve městě.

Odborníci na ochranu památek tvrdí, že se v tomto domě nachází „pec na-černo“, což znamená, že kouř z otevřeného ohniště jednoduše vystupuje z otvoru ve střeše. Toto kamenné poschodí s pecí bylo postaveno z neopracovaných kamenů, jejichž část je dosud vidět ve stěně vnitřního dvorku z XV. století.

Loket v minulosti postihly požáry. Nosné trámy střechy domu jsou z roku 1724.. Pouze klenutý sklep vydlabaný ve skále, který je vrstevníkem loketského hradu (XIII.století) všechny požáry přežil zcela neporušený. Stále v něm ze zdi vytéká pramen.

V domě, ve kterém se nyní nachází restaurace „Staroslovanská kuchyně“, jenž stojí přímo u vchodu (i vjezdu) do zámku Loket (našli jsme v době rekonstrukce před domem zbytky středověké cesty a dřevěných kanalizačních rour), žila rodina purkmistra.

Na zahrádce před restaurací je umístěno 12 stolků pro hosty. Z ní se otevírá překrásný výhled: zprava hrad Loket, přímo před ním impozantní kostel, nalevo se rozprostírá samotné středověké město s úzkými uličkami, dlážděnými kočičími hlavami - starými kameny, tesanými z jednéstrany - taková byla většina středověkých cest. Další desítka stolků pro hosty restaurace se nachází ve vnitřním dvorku.
Hosté konzumují pravé ŽIVÉ nepasterizované nefiltrované pivo ze svého minipivovaru. Pivo je chutné a neobyčejné Toto české pivoznačky "Karlovarské pivo Starý hrad" a „Karlsbader Bier“. Kuřecí špízy a vepřové špízy nebo pstruh. Jídla se připravují v kamenné peci na dubovém dřevu bez tuku a másla. Velmi chutný hovězí guláš a gulášová polévka v chlebě. V restauraci se peče domácí pečivo z ječmene. Pravý svátek pro duši a tělo!

Za nepříznivého počasí je možné posedět u starobylého krbu. Působivější pohled na staré město s jeho pohádkovými domy se však otevírá z druhého podlaží. V sále, který pojme 60 hostí, zůstalo od začátku XVIII. století prakticky vše -  okna, podlahy, dveře a dokonce kliky na dveřích.

V této historické budově se pod střechou nachází pobočka Evropského centra Přírodních Pivních Lázní. Čtyři vany s aeromasáží a každá pro dvě osoby. Cena jedné pivní lázně pro 2 osoby je 1790,- za 1 hodinu. Při této proceduře se používá nefiltrované a nepasterizované „Karlovarské pivo Starý hrad“ z domácího pivovaru, které hosté konzumují v restauraci. Pivo má všechny vitamíny skupiny B, které jsou prospěšné pro vlasy a kůži a také mikroelimenty. Hodně hostů jdou nejprve do pivních lázní a po odpočinku jdou na jídlo do restaurace.

A vůbec, stará pravda říká: radši jednou zkusit, než o tom mnohokrát číst.

O restauraci:

  • Kapacita - 150 hostů
  • Letní předzahrádka
  • Internet - WiFi
  • Možnost skupinových a firemních akcí
  • Jedinečné "Menu"
  • Narozeninová sleva na restauraci i pivní lázně -20% v den narozenin + 6 dní

Rádi Vás uvítáme v restauraci „Staroslovanská kuchyně“ Kostelní 70/8, 35733, Loket

Virtuální prohlídka

Fotografie z restaurace

Restaurace Loket
 
Talíř cestovatele
 
Pivo "Starý hrad"
 
Královské krevety
 
Restaurace Loket
 
Špízy z divočáka pečené v...
 

NAROZENINOVÁ SLEVA PLATNÁ 7 DNÍ

Využijte naší nabídky a oslavte své narozeniny v den narozenin
a nebo v dalších 6 dnech sleva -20% v restauraci a pivních lázních.